Skip to main content
9 grudnia, 2022

Jak przeżyć święta na diecie?

„Spróbuj mojego serniczka”, „Dlaczego nie chcesz dokładki pierogów?”, „Odchudzasz się?? Przecież kawałeczek Ci nie zaszkodzi!”
Znasz te teksty?

Jesteś na etapie redukcji?, skrupulatnie liczysz kalorie, które lądują na Twoim talerzu? A może po prostu boisz się nadprogramowych kilogramów nagromadzonych w okresie Świąt Bożego Narodzenia?

Święta to nie jest czas na odmawianie sobie pyszności albo liczenie kalorii jednak warto zwracać uwagę na to, ILE jedzenia ląduje na naszych talerzach.

Podpowiemy Ci jak przeżyć święta bez stresu, aby Twoje dotychczasowe starania w drodze do zdrowia i szczupłej sylwetki nie zostały zaprzepaszczone.

👉Nie pość całą Wigilię tylko po to by do kolacji zasiąść wygłodniałym jak stado wilków – potraktuj świąteczną kolację jako kolejny pełnowartościowy posiłek w tym dniu.


👉Nałóż na talerz małe ilości wszystkiego czego chcesz spróbować i staraj się nie dokładać kolejnej porcji – w ten sposób będzie Ci łatwiej skontrolować objętość posiłku.


👉Nie siedź godzinami przy stole, idź z rodziną na spacer.


👉Pamiętaj, że alkohol też ma kalorie.


👉Próbuj wszystkich tradycyjnych potraw, te na które czeka się cały rok lecz zrezygnuj z kupnych czekoladowych słodkości.

4 dni świątecznego jedzenia z umiarem nie zmarnujesz swoich dotychczasowych, wypracowanych efektów. Pamiętaj, że każdy kawałek sernika czy makowca smakuje tak samo.

Pomyśl! Czy objedzenie się do syta jest przyjemne? 🙁 znamy niestety to uczucie jak zapewne także i Ty. Nie ma w tym nic przyjemnego. A już na pewno nie zdrowego.

Pamiętaj, że święta trwają tylko kilka dni. Dobrze zaplanowane święta, to przyjemny czas w gronie najbliższych osób bez przejedzenia, poczucia winy i uczucia ciężkości.