Skip to main content
16 grudnia, 2022

Większość osób tyje bardziej w okresie przedświątecznym niż w same święta!

Dla osób przebywających na diecie grudzień to okres sporych wyzwań i obaw przed przybraniem na wadze i zaprzepaszczeniem dotychczasowych starań w drodze do zdrowia i szczupłej sylwetki.

Taaak grudzień to magiczny miesiąc ale w kalendarzu prezentuje się następująco:

👉ma 31 dni z czego 4 dni to Święta i Sylwestra.
Do dyspozycji masz pozostałe 27 dni miesiąca, które nie różnią się niczym nadzwyczajnym. W oczekiwaniu na Nowy Rok możesz dalej realizować swoje cele.

Jak podejść do tego zdroworozsądkowo?

Zamiast chować w szafce pierniki i powtarzać: „to na święta”, zacznij się nimi zajadać już dziś i dorzuć sobie jednego do porannej owsianki lub np. do jogurtu naturalnego na drugie śniadanie.

Nie rezygnuj z aktywności fizycznej mówiąc sobie, że „to bez sensu” bo co da jeden trening czy maksymalnie dwa w tygodniu skoro Ty zamierzasz cisnąć od stycznia i ćwiczyć codziennie – wiadomo Nowy Rok – nowy Ty…

Nie jedz na zapas tylko dlatego, że to już ostatnie dni/tygodnie Twojej niezdrowej diety – od stycznia to już wszystko będzie na tip-top: zero słodyczy, zero podjadania, wiadomo – Nowy Rok – nowy Ty…

Takie podejście nie ma najmniejszego sensu bo gdy przejdziesz na „dietę” to za rok nadal będą święta, imieniny, urodziny i Sylwester, Twoja rodzina nadal będzie piekła ciasta a znajomi będą wychodzić na pizzę.

Nie musisz czekać na Nowy Rok czy kolejny poniedziałek by robić 6 treningów w tygodniu i 20 tysięcy kroków. Zacznij od dzisiaj wychodząc na mały spacer.

Pamiętaj! Nie ma idealnego momentu na zmianę swoich nawyków żywieniowych a w swoje zdrowe odżywianie można wcisnąć pizzę, serniczek, batonika i spotkanie w gronie znajomych.

Zacznij od małych zmian już dzisiaj i nie czekaj na żaden magiczny dzień, który nigdy nie nastąpi.

Warto uczyć się zdrowego stylu życia powoli i kształtować nowe nawyki, dzięki którym będziesz w stanie odżywiać się zdrowo i być aktywnym całe życie a nie trwać w kolejnej diecie od-do, której nie jesteś w stanie utrzymać długofalowo.