Skip to main content

Często zadawane pytania 


Ile posiłków dziennie otrzymam i czy ich liczba zależy od rodzaju wybranego programu?
Codziennie przywieziemy w wybrane przez Ciebie miejsce zestaw składający się z pięciu posiłków: śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Jeśli zamawiasz posiłki na cały tydzień, zestaw niedzielny otrzymujesz razem z posiłkami na sobotę. Liczba posiłków jest taka sama w każdym programie.
Czy programy układane są w oparciu o przyjęte zalecenia i normy żywieniowe?
Wszystkie nasze programy opracowywane są przez specjalistów ds. żywienia, zgodnie z najnowszą wiedzą o prawidłowym żywieniu człowieka oraz zaleceniami takich podmiotów, jak: Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, Światowa Organizacja Zdrowia oraz Uniwersytet Narodów Zjednoczonych.
Jakie choroby przewlekłe są przeciwwskazaniem do stosowania programów Fit Tanken?
Przeciwwskazaniem do korzystania z posiłków w ramach naszych programów są: cukrzyce typu 1 oraz 2, niedoczynność i nadczynność tarczycy, insulinooporność, refluks żołądkowo-przełykowy, nadwrażliwość jelita i wrzody. Osobom, u których stwierdzono takie choroby, polecamy nasze programy indywidualne. W programach indywidualnych możemy realizować dietetyczne menu wg zaleceń specjalisty.
Co muszę wziąć pod uwagę, decydując się na usługi Fit Tanken?
Przede wszystkim należy określić cel: czy chciałbyś zrzucić zbędne kilogramy, nabrać masy mięśniowej czy może utrzymać aktualną wagę. Następnie za pomocą kalkulatora stworzonego w oparciu o zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia powinieneś wyliczyć wymaganą liczbę kalorii, która będzie niezbędna do osiągnięcia Twojego celu. Posiłki w każdym z programów, oprócz tego, że zawierają odpowiednią liczbę kalorii, są również zbilansowane tak, aby w najbardziej skuteczny sposób pomóc Ci zrealizować cel.
Czym firma Fit Tanken różni się od innych zajmujących się cateringiem dietetycznym?
Po pierwsze i najważniejsze: Fit Tanken to profesjonaliści, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem gwarantują najwyższą jakość usług, a tym samym skuteczne wsparcie w zrzucaniu zbędnych kilogramów i utrzymaniu pożądanej sylwetki. Jesteśmy zgranym zespołem, który reprezentuje pokolenie ludzi takich jak Ty: chcących odżywiać się zdrowo, mających świadomość tego, jak właściwe odżywianie wpływa na jakość codziennego życia oraz rozumiejących, jak trudno o pożywne, regularne i dobrze zbilansowane posiłki przy intensywnym trybie życia osób w dużym mieście. Po drugie, zależało nam, aby stworzyć firmę, z której usług sami chcielibyśmy korzystać. Wzięliśmy też pod uwagę opinie i sugestie naszych przyjaciół.
Dlaczego oferta firmy Fit Tanken jest lepsza od tych, które znam?
Nasze programy to profesjonalnie ułożone i odpowiednio przygotowane diety, które dobieramy dla każdego indywidualnie. Kluczowe są dla nas długofalowe efekty, a nie tylko chwilowa, niezdrowa utrata masy ciała, prowadząca jednocześnie do spalania mięśni, akumulacji tkanki tłuszczowej (cellulitu) i efektu jo-jo.U nas to nie Ty musisz wybierać, to my dobieramy ofertę najlepszą dla Ciebie, dopasowując ją do Twoich celów, stanu zdrowia oraz trybu życia. Zależy nam, aby dostarczać Ci smaczne, zdrowe posiłki, które pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę i czuć się lepiej w swoim ciele. Dbamy o Twój komfort i wygodę, dlatego dzienny zestaw dostajesz zawsze w wybrane miejsce. Możesz też zamówić posiłki na weekendowe wyjazdy lub zawiesić dostawę na określone dni. Dodatkowo otrzymujesz od nas bezpłatne konsultacje z dietetykiem w restauracji oraz bezpłatny plan treningowy.
Czy mogę najpierw spróbować Waszych dań, zanim zdecyduję się na konkretny program?
Najlepszym sposobem upewnienia się o wysokiej jakości posiłków oferowanej przez Fit Tanken jest zamówienie jednodniowego zestawu próbnego. Cena takich pięciu posiłków to jedynie 39 zł. Już dziś zamów i przekonaj się sam!
Czy stosując program wegetariański, zapewniam organizmowi wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego odchudzania?
Dieta wegetariańska pokrywa dzienne zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, witaminy i składniki mineralne. W związku z tym, że w diecie tej nie ma mięsa, istnieje konieczność dostarczenia większej ilości białka zwierzęcego w formie takich produktów, jak nabiał czy ryby.
Kiedy warto przejść na dietę na utrzymanie i ustabilizowanie osiągniętej wagi?
Dieta na utrzymanie wagi powinna być stosowana w momencie, gdy osiągniesz swój cel w postaci pożądanej masy ciała. Nawet w tym momencie niezmiernie ważne jest spożywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków o odpowiedniej kaloryczności.
Wszędzie słyszę, że chleb i makaron tuczą – czy w związku z tym lepiej ich nie jeść?
Chcemy obalić mit, że węglowodany tuczą. Organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości i rodzajów białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin i składników mineralnych. Dlatego też konieczne jest jedzenie węglowodanów. Należy jednak pamiętać, że muszą być one spożywane w odpowiednich ilościach, o właściwych porach dnia oraz w połączeniu z odpowiednimi rodzajami białka i tłuszczów. Właściwa ilość węglowodanów złożonych (chleba, kaszy, ryżu, płatków owsianych) nie powoduje włączenia mechanizmu obronnego chroniącego organizm przed zagłodzeniem. Opracowując nasze programy dietetyczne, wszystkie te kwestie bierzemy pod uwagę.
Czy jeśli będę jeść po prostu zdrowo, osiągnę takie same efekty jak przy stosowaniu programów Fit Tanken?

Aby zrzucić kilogramy, przybrać na wadze bądź ją utrzymać, potrzeba czegoś więcej niż tylko jedzenie tego, co zdrowe. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zbilansowanie wszystkich posiłków oraz jedzenie ich w odpowiednich porach i ilościach. Niestosowanie się do tych zasad prowadzi do skoków poziomu glukozy oraz insuliny, które w efekcie powodują kumulowanie się tkanki tłuszczowej, spowolnienie metabolizmu, zmęczenie oraz problemy z koncentracją.

Czy mogę podjadać pomiędzy posiłkami?
Podjadanie słonych czy słodkich przekąsek jest niezdrowe. Czasem jednak chęć na nie wygrywa ze zdrowym rozsądkiem. W Fit Tanken mamy i na to sposób. Otóż dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie nie będziesz mieć ochoty na podjadanie niezdrowych rzeczy. Dlaczego? Odpowiednio zbilansowana dieta wpływa na utrzymywanie na odpowiednim poziomie hormonu szczęścia (serotoniny) oraz hormonu przyjemności (dopaminy). W momencie, gdy hormony te spadają poniżej pewnego poziomu, pojawia się chęć na słodką przekąskę, która tylko na chwilę podnosi ich poziom. W ten sposób tworzy się błędne koło, gdyż cały czas mamy ochotę podjadać.
Czy muszę zjeść dostarczone pięć posiłków, nawet jeśli nie czuję takiej potrzeby?
Tak. Należy zjeść cały przygotowany zestaw – i to o właściwym czasie. Niekiedy bywa tak, że nie odczuwamy głodu, ale mimo wszystko nasz organizm potrzebuje regularnych zastrzyków energii. Eliminowanie posiłków z diety może przynieść niepożądane efekty.
Czy mogę sobie dowolnie zmieniać kolejność posiłków oraz godziny ich spożywania?
Nie można zmieniać kolejności posiłków, gdyż każdy z nich jest przypisany do pory dnia, w której należy go spożyć – zawiera odpowiednie zbilansowanie składników odżywczych oraz właściwą kaloryczność. Przykładowo, śniadanie i obiad mają zwiększoną kaloryczność ze względu na zapotrzebowanie energetyczne organizmu w tych porach dnia. Dlatego też ważne są godziny, w jakich spożywamy konkretne posiłki. Śniadanie powinniśmy zjeść maksymalnie do godziny po przebudzeniu, kolację – minimalnie dwie godziny przed snem. Najkrótsza przerwa między posiłkami to 2 godziny, a najdłuższa – 5 godzin. Mitem jest, że nie powinno się jeść po godzinie 18.00. Przed snem powinniśmy zjeść odpowiednio zbilansowaną kolację, aby uniknąć wygłodzenia w czasie snu, podczas którego organizm również potrzebuje energii do prawidłowego funkcjonowania.
Co pić i w jakiej ilości?

Powinniśmy pić minimum 2 litry wody dziennie oraz dodatkowo 0,5 litra na każde 10 kg nadwagi.

Nie wyobrażam sobie dnia bez małej czarnej. Czy mogę sobie na nią pozwolić?
Powinniśmy unikać picia kawy, gdyż prowadzi ona do odwodnienia organizmu. Jeśli jednak bardzo lubisz kawę i dosłownie nie możesz bez niej żyć, najlepiej, gdy wypijesz ją bezpośrednio po zjedzonym posiłku.
Czy mogę od czasu do czasu napić się alkoholu?
Osoby, które chcą schudnąć, powinny zupełnie odstawić alkohol, gdyż spowalnia on metabolizm. Dlatego jeśli chcesz, by procent Twojego zadowolenia z efektów odchudzania był większy, zdecydowanie pożegnaj się z wysokoprocentowymi napojami.
Czy to prawda, że po zastosowaniu dobrej diety organizm sam zmieni swoje potrzeby i będzie zdecydowanie lepiej funkcjonował?
Dzięki korzystaniu z programów Fit Tanken w ciągu kilku miesięcy Twoje nawyki żywieniowe zmienią się na dobre. Po tych paru miesiącach będziesz odczuwać potrzebę regularnego, zdrowego jedzenia, a to, co niezdrowe, będziesz omijać szerokim łukiem. Trzymanie dobrej diety nie będzie już problemem, ale stanie się czymś naturalnym i będzie wynikało z dobrze funkcjonującego organizmu. A gdy poczujesz, że jakość Twojego życia znacznie się polepsza, nigdy już nie wrócisz do dawnych złych nawyków.
Czy uwzględnicie w mojej diecie fakt, że mam alergię na niektóre składniki pokarmowe?
O wszystkich ewentualnych chorobach i alergiach musisz poinformować nas przy składaniu zamówienia. Wówczas zaproponujemy Ci program indywidualny, ułożony specjalnie dla Ciebie.
W jakich godzinach realizujecie dostawy?

Dostawy realizujemy w zależności od strefy dostaw w godz. 17.30 do 23.30 na dzień następny lub w godzinach porannych tego samego dnia. 

Co, jeśli muszę wyjechać na kilka dni? Czy moje posiłki przepadną?
Jeśli wyjeżdżasz, np. na weekend, jesteśmy w stanie dostarczyć Ci zestaw sobotni i niedzielny razem z dostawą piątkową, tak aby nie przerywać diety. W trosce o najwyższą jakość i świeżość dań dostarczamy maksymalnie 3 zestawy na raz. Natomiast jeśli wyjeżdżasz na dłużej lub po prostu danego dnia nie chcesz otrzymać dostawy, wówczas program automatycznie wydłuża się o te dni, zatem niczego nie tracisz.
Czy mogę zmienić miejsce i godzinę dostaw?
Oczywiście. Dajemy Ci możliwość zmiany godziny i miejsca dostarczenia posiłków. Możesz to zrobić do godz. 18.00 w tygodniu oraz do godziny 14:00 w soboty w dniu poprzedzającym dostawę, kontaktując się telefonicznie.
Ile kosztuje dostawa?

Dostawa na terenie Gniezna i okolic jest bezpłatna.

Kiedy muszę Was poinformować o tym, że zawieszam dietę?
W trosce o najwyższą jakość posiłków, warzywa, owoce, mięso, ryby itd. kupujemy w dniu poprzedzającym dostawę. Dlatego, aby zawiesić dostawę na dany dzień musisz nas poinformować najpóźniej do godziny 11:00 dzień roboczy przed dostawą. Przypominamy, że w weekendy biuro nie pracuje, więc zawieszenie dostawy poniedziałkowej możesz zgłosić najpóźniej w piątek do godziny 11:00.
Jestem zainteresowana wykupieniem cateringu dla siebie i męża. Czy mogę liczyć z tego tytułu na jakąś zniżkę?

Tak 🙂 Przy dostawie dla 2 osób pod jeden adres jest 5% rabatu, przy dostawie dla 3 osób pod jeden adres jest 7% rabatu 🙂

Czy pojemniki, w których dostarczacie posiłki, można podgrzewać w kuchenkach mikrofalowych?

Tak. Pojemniki, w które pakujemy nasze posiłki posiadają atesty do przetrzymywania żywności z możliwością podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych. Wystarczy przed włożeniem pojemnika zrobić dziurki w folii np. nożem.